Prezidentka Čaputová považuje Červený kríž za symbol ľudskej solidarity, poďakovala jeho členom za pomoc

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Červený kríž sa stal symbolom ľudskej solidarity, pomoci a dobra. Červená farba pripomína aj farbu krvi, ktorej dobrovoľné darcovstvo patrí od počiatku k základným aktivitám Červeného kríža. Prezidentka Zuzana Čaputová to povedala počas piatkového prijatia zástupcov Slovenského Červeného kríža. Jeho členovia si v nedeľu 8. mája pripomenú Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Na stretnutí sa zúčastnili členovia prezídia, ústredia a tiež riaditelia 23 územných spolkov.

„Máte mimoriadnu zásluhu na prekonávaní zdravotnej a humanitárnej krízy, ktorými už dva roky prechádzame. Kdekoľvek treba, boli a stále ste v prvej línii,“ poďakovala sa prítomným zástupcom organizácie prezidentka. Ocenila aj momentálnu pomoc príslušníkov Slovenského Červeného kríža utečencom z Ukrajiny.

„Či už ide o lekársku a zdravotnícku starostlivosť, potravinovú a materiálnu pomoc, sociálne a psychologické poradenstvo alebo spájanie stratených rodín a ich členov, robíte nenahraditeľnú službu. Pomáhate ľuďom v núdzi, preukazujete ľudskosť a robíte dobré meno našej vlasti,“ vyhlásila hlava štátu. Prítomným na záver popriala veľa síl, optimizmu, energie a vytrvalosti v každodennej pomoci ľuďom.

Dátum 8. mája pripomína deň narodenia Henriho Dunanta, zakladateľa Červeného kríža. Státisíce jeho pracovníkov a milióny dobrovoľníkov pomáhajú už viac než jeden a pol storočia v 190 štátoch celého sveta.

Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová považuje Červený kríž za symbol ľudskej solidarity, poďakovala jeho členom za pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *