Pri Nových Zámkoch sa do poľa zrútilo malé lietadlo, haváriu neprežil jeden z pasažierov (foto)

12.6.2022 (Webnoviny.sk) – Po páde malého lietadla pri obci Komoča v okrese Nové Zámky zomrel krátko po prevoze do nemocnice jeden z pasažierov. Potvrdila to hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová aj hovorkyňa Air – Transport Europe (ATTE) Zuzana Hopjaková.

Lietadlo spadlo do poľa

Krčová priblížila, že informáciu o páde malého lietadla do poľa dostali na tiesňovú linku 155 o 10:56. Na mieste sa nachádzali dvaja ťažko zranení.

Obaja muži utrpeli tzv. polytraumu, teda viaceré poranenia celého tela, a záchranári ich po ošetrení previezli do nemocnice v kritickom stave.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Havária malého motorového lietadla pri obci Komoča (fotografie)

Muži utrpeli vážne zranenia

Hopjaková doplnila, že záchranársky vrtuľník z Nitry vzlietol v nedeľu krátko predpoludním zo svojej základne a smeroval k miestu, odkiaľ prišlo hlásenie o páde malého motorového lietadla.

„Po prílete sa dve osoby nachádzali zakliesnené v kabíne. Leteckí záchranári si do svojej starostlivosti prevzali ťažšie zraneného 66-ročného muža, ktorý bol v tom čase ešte pri vedomí. Utrpel vážne poranenia viacerých častí tela,“ uviedla.

Muž bol následne v umelom spánku a v kritickom stave letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Nitre, kde však svojim zraneniam podľahol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Havária lietadla, Obeť
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri Nových Zámkoch sa do poľa zrútilo malé lietadlo, haváriu neprežil jeden z pasažierov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *