Pri pobreží Sýrie sa potopil čln s migrantmi, hlásia desiatky mŕtvych

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Počet obetí potopenia člnu s migrantmi pri pobreží Sýrie stúpol na 60. Pre rozhlas to povedal guvernér provincie Tartús s tým, že pátranie po ďalších telách pokračuje. Čln sa podľa neho potopil pred dvomi dňami.

Sýrska štátna televízia s odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zdravotníctva vo štvrtok informovala, že 20 ľudí, čo prežilo, liečia v nemocnici v meste Tartús. Väčšina migrantov boli Libanončania a Sýrčania, ďalšie osoby nemali doklady.

Vo štvrtok štátne médiá citovali jedného preživšieho, podľa ktorého bolo na plavidle viac ako 150 ľudí. Médiá neposkytli ďalšie podrobnosti, ale citovali niektorých preživších s tým, že vyplávali pred niekoľkými dňami z libanonského mesta Minja a zjavne cestovali do Európy. Na člne sa údajne nachádzali ľudia viacerých národností.

Za posledné mesiace opustili Libanon, ktorý zmieta tvrdá ekonomická kríza, na lodiach tisíce Libanončanov, Sýrčanov a Palestínčanov snažiacich sa nájsť príležitosti v Európe.

Viac k témam: Migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri pobreží Sýrie sa potopil čln s migrantmi, hlásia desiatky mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *