Pri splave rieky na Balkáne tragicky zomrel slovenský diplomat Michal Hrušík

18.5.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský diplomat Michal Hrušík zomrel v utorok 17. mája pri splave rieky Una na hraniciach Bosny a Hercegoviny s Chorvátskom. Informoval o tom denník Dnevni avaz na svojom webe. Slovenské veľvyslanectvo v Srbsku vo svojom profile na sociálnej sieti v stredu túto informáciu potvrdilo.

Dodalo, že Hrušík počas svojho pôsobenia v Belehrade zanechal výraznú, jedinečnú a nezmazateľnú stopu. Úmrtie pre agentúru SITA potvrdil aj hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Tomaga.

Dodal, že šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) vyjadril úprimnú ľútosť nad touto tragédiou, pričom zdôraznil, že išlo o mimoriadne šikovného a talentovaného mladého diplomata.

„Osudným sa mu stal Balkán, jeho veľká láska, inšpirácia a vášeň, ktorý poznal tak, ako málokto, a to nielen po odbornej stránke, ale vďaka svojim častým výletom objavil všetky zákutia prírodnej a kultúrnej rozmanitosti,“ napísalo veľvyslanectvo s tým, že sa s diplomatom nelúči, pretože jeho odkaz tu bude naďalej prítomný. Zároveň vyjadrilo úprimnú sústrasť rodine a priateľom.

Hovorca ministerstva zahraničných vecí Bosny a Hercegoviny Adnan Begnanovič pre Dnevni avaz priblížil, že okrem Hrušíka sa na rafte v čase nehody nachádzal aj miestny sprievodca, dvaja Nemci a jeden Čech.

Viac k témam: diplomat, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri splave rieky na Balkáne tragicky zomrel slovenský diplomat Michal Hrušík © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *