Primátor Paška žiada od štátu státisíce eur za trestné stíhanie, poškodilo to jeho dobrú povesť a prišiel aj o časť majetku

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Primátor Galanty Peter Paška žiada prostredníctvom Generálnej prokuratúry od štátu viac ako 800-tisíc eur ako náhradu škody, ktorá mu podľa neho vznikla stíhaním za trestný čin machinácií pri verejnom obstarávaní v rokoch 2015 až 2019.

Obnova krídla a veží kaštieľa

Pašku zadržali policajti Národnej kriminálnej agentúry v máji 2015, Krajský súd v Trnave ho v marci 2019 spod obžaloby právoplatne oslobodil. Primátor Galanty tvrdí, že trestné stíhanie poškodilo jeho dobrú povesť, ale prišiel preň aj o značnú časť majetku.

Kauza sa týkala pripravovaného projektu obnovy južného krídla a dvoch veží neogotického kaštieľa v Galante za približne dva milióny eur. Vedenie radnice malo podľa polície ovplyvňovať čiastkové verejné obstarávanie na technický dozor, v tomto prípade išlo o zákazku za zhruba 20-tisíc eur.

Náhrada škody 770-tisíc eur

„Trestné stíhanie ma významným spôsobom poškodilo na mojom majetku, keďže malo doslova devastačné dopady na moje firmy, ktoré som v tom čase vlastnil a úspešne s nimi podnikal. Uplatnená majetková škoda preto zodpovedá znalecky určenému poklesu, resp. strate hodnoty týchto mojich firiem v dôsledku nedôvodného trestného stíhania,“ povedal na štvrtkovom stretnutí s novinármi Paška.

Náhradu majetkovej škody vyčíslil na 770-tisíc eur, nemajetkovej ujmy na 32-tisíc eur a náhradu trov obhajoby na 4800 eur.

Paška tiež pripomenul, že trestné stíhanie proti nemu zneužívali oponenti z komunálnej politiky. Situácia sa hlboko dotkla aj jeho rodiny a najbližších osôb. Právnym zastupovaním v spore poveril renomovanú advokátsku kanceláriu.

Viac k témam: náhrada škody, Trestný čin
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátor Paška žiada od štátu státisíce eur za trestné stíhanie, poškodilo to jeho dobrú povesť a prišiel aj o časť majetku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.