Prokuratúra v Moskve varovala pred účasťou na protestoch, účastníkom hrozia vysoké tresty odňatia slobody (video)

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prokuratúra v Moskve varovala občanov, aby sa nezúčastňovali na protestoch, inak im hrozí do 15 rokov väzenia. Vyhlásenie zverejnené na sociálnych sieťach je zjavným varovaním verejnosti, pred účasťou na protestoch proti oznámeniu ruského prezidenta Vladimira Putina o „čiastočnej mobilizácii“. Informujú o tom spravodajské portály CNN a BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Moskovská prokuratúra varuje, že distribúcia takýchto materiálov, ako aj účasť na nezákonných akciách sú trestné podľa súčasnej administratívnej a trestnej legislatívy. Skutok možno kvalifikovať ako správny delikt, za ktorý hrozí trest odňatia slobody až na 15 rokov,“ cituje vyhlásenie CNN.

Viaceré kanály na platforme Telegram hlásia, že protesty proti mobilizácii sa už konajú na ruskom Ďalekom východe. V Irkutsku údajne zadržali 10 ľudí. Skupina Avtozak, ktorá monitoruje protesty, hlásia demonštrácie s účasťou desiatok ľudí napríklad aj v Ulan-Ude, Tomsku či Chabarovsku a aj ona spomína zatknutia. Právna skupina OVD-Info, ktorá monitoruje politické zatknutia, uviedla, že na protestných akciách proti mobilizácii v ôsmich ruských mestách zadržali viac ako 60 ľudí.

Police batter Russian women protesting in Central St. Petersburg #Russia #Ukraine pic.twitter.com/M5g6MhHmBf— Danny Armstrong (@DannyWArmstrong) September 21, 2022

Detentions began in #Moscow. pic.twitter.com/mq7qiuTkwZ— NEXTA (@nexta_tv) September 21, 2022

Viac k témam: Mobilizácia, Protesty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra v Moskve varovala pred účasťou na protestoch, účastníkom hrozia vysoké tresty odňatia slobody (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *