Rozhodnutie o vstupe Fínska a Švédska do NATO v Madride vraj nepadne a diskusie s Tureckom budú pokračovať

20.6.2022 (Webnoviny.sk) – Samit Severoatlantickej aliancie, ktorý bude na budúci týždeň v Madride, nie je konečným termínom pre rozhodnutie o členstve Fínska a Švédska v NATO. Povedal to hovorca tureckého prezidenta Ibrahim Kalin.

Vyjadril sa takto v pondelok v Bruseli a dodal, že diskusie medzi Tureckom a škandinávskymi krajinami budú pokračovať. Informuje o tom portál news.sky.com.

Fínsko a Švédsko o členstvo v NATO požiadali v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu, ale ich snaha čelí odporu Turecka, ktoré tvrdí, že Helsinki a Štokholm podporujú kurdských militantov. Ankaru hnevá aj embargo severských krajín na vývoz zbraní do Turecka.

Podľa hovorcu tureckého prezidenta Ankara očakáva, že Švédsko podnikne okamžité kroky v súvislosti s prítomnosťou Strany kurdských pracujúcich (PKK) v krajine.

Poznamenal, že pokrok v otázke členstva v NATO „teraz závisí od smerovania a rýchlosti krokov, ktoré tieto krajiny podniknú”.

Viac k témam: Kurdi, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Rozhodnutie o vstupe Fínska a Švédska do NATO v Madride vraj nepadne a diskusie s Tureckom budú pokračovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.