Rumunsko vydalo na Slovensko dvoch členov drogového gangu, dvojica sa pred spravodlivosťou skrývala tri roky

23.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rumunsko vydalo Slovenku na základe Európskeho zatykača na trestné stíhanie členov sereďského drogového gangu Romana Č. a Romana K. Informuje o tom Policajný zbor SR na sociálnej sieti s tým, že dvojica bola na úteku od roku 2019.

Predaj narkotík

Obaja muži sú stíhaní pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

„Obaja mali dlhodobo páchať drogovú a násilnú trestnú činnosť ako členovia zločineckej skupiny zo Serede. Ich revírom mali byť najmä Trnavský a Bratislavský kraj,” uviedla polícia. Po svojom úteku zo Slovenska sa Roman Č a Roman K. podľa polície dlhodobo zdržiavali na Ukrajine.

Dvojica cestovala s falošnými dokladmi

Pohybovali sa pod falošnou identitou, mali pri sebe viaceré falošné doklady totožnosti. Navyše boli veľmi opatrní a podozrievaví. Preto ich bolo veľmi náročné monitorovať,” informovala polícia.

Z dôvodu vojnovému konfliktu sa však dvojica rozhodla krajinu opustiť a odísť do Európskej únie. Zadržať sa ich podarilo v spolupráci s útvarom cieľového pátrania v Rumunsku 13. apríla v meste Satu Mare.

Obvinení sa postavia pred súd

Rumunský súd vzal hľadaných 15. apríla do väzby a začalo rozhodovanie o ďalšom postupe v súvislosti s ich vydaním na Slovensko.

„V pondelok boli z Rumunska dopravení na územie SR pre účely trestného konania. Na extradičnom procese participovali policajti z Národnej ústredne SIRENE a Útvaru osobitného určenia (Lynx Commando),” dodala polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: drogový gang, Medzinárodný zatykač, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rumunsko vydalo na Slovensko dvoch členov drogového gangu, dvojica sa pred spravodlivosťou skrývala tri roky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *