Rusi sa začínajú skrývať za civilné obyvateľstvo a pokračujú v útokoch na Hadí ostrov

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny menia svoju taktiku a snažia sa skrývať za civilné obyvateľstvo. Referuje o tom britský web The Guardian s odvolaním sa na ukrajinské vojenské velenie na juhu krajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinské sily už viac ako mesiac vyvíjajú tlak na ruskú obrannú líniu v Chersonskej oblasti a po nedávnych vyhláseniach ukrajinských politikov vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského sa dá očakávať, že Ukrajinci začnú ofenzívu s cieľom vytlačiť Rusko z okupovaných území na juhu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinské velenie na juhu informovalo, že ruskí vojaci sa rozmiestňujú v „husto obývaných oblastiach“ v nádeji, že Ukrajina nebude podnikať útoky na regióny, kde žijú ich vlastní ľudia. Dodalo, že ruská armáda pokračuje v pravidelných útokoch na Hadí ostrov „snažiac sa vytvoriť ilúziu kontroly nad ostrovom“. „V noci dva bombardéry Su-24 opäť zasiahli zvyšky nepriateľského vybavenia na ostrove. Neutrpeli sme žiadne straty,“ uviedlo velenie na Facebooku.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa začínajú skrývať za civilné obyvateľstvo a pokračujú v útokoch na Hadí ostrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.