Rusi tvrdia, že zlikvidovali štyri americké odpaľovacie zariadenia HIMARS

Ilustračné foto: americký rakatomet HIMARS. Zdroj: Wikipedia

Podľa generálporučíka Igora Konašenkova boli dva odpaľovacie zariadenia zlikvidované pri Malotaranovke, ďalší HIMARS a nakladač raketových rakiet boli vyradené pri Krasnoarmeysku a štvrtý odpaľovač – na východnom okraji DĽR Konstantinovka.

Ruská armáda od 5. do 20. júla zlikvidovala štyri odpaľovacie jednotky a jeden raketový transportér amerických viacodpaľovacích raketových systémov HIMARS s použitím vysoko presných zbraní, povedal v piatok novinárom hovorca ministerstva obrany generálporučík Igor Konašenkov.

Od 5. do 20. júla z viacodpaľovacích raketových systémov HIMARS vyrobených v USA prevezených na Ukrajinu boli pomocou vysoko presných zbraní zlikvidované štyri odpaľovacie jednotky a jeden raketový transportér

povedal.

M142 HIMARS je vysoko mobilný viacnásobný raketový systém vyvinutý spoločnosťou Lockheed Martin so sídlom v USA. Odpaľovacie zariadenie so šiestimi tubusmi 227mm rakiet alebo jednou balistickou raketou ATACMS (Army Tactical Missile System) je namontované na päťtonovom šesťkolesovom podvozku transportérov FMTV (Family of Medium Tactical Vehicle).

Odpaľovacie zariadenie vystreľuje cez 20 druhov munície s dosahom 30 km až 80 km (pre rakety) a 300 km a viac (pre taktickú strelu). Systém bol prijatý do prevádzky v niektorých krajinách vrátane Spojených štátov amerických, Singapuru, Spojených arabských emirátov, Kanady, Poľska, Rumunska a Jordánska.

-red2-

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/rusi-tvrdia-ze-zlikvidovali-styri-americke-odpalovacie-zariadenia-himars/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.