Ruská armáda má pravdepodobne prestávku od ofenzívy na Ukrajine, podľa analytikov sa snaží zhromaždiť svoje sily

7.7.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko podľa zahraničných analytikov pravdepodobne dočasne zmierňuje svoju ofenzívu na Ukrajine, keďže ruská armáda sa snaží znova zhromaždiť svoje sily na obnovený útok.

V stredu ruské sily podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) „prvý raz za 133 dní vojny“ nedosiahli žiadne územné zisky. Vo Washingtone sídliaci ISW predpokladá, že Moskva pravdepodobne robí „operačnú prestávku“, ktorá neznamená „úplné zastavenie nepriateľských aktivít“.

Obnovenie vojnovej sily

„Ruské sily sa pravdepodobne obmedzia na relatívne malé ofenzívne akcie, keďže sa snažia vytvoriť si podmienky pre významnejšie ofenzívne operácie a obnoviť si bojovú silu potrebnú na podniknutie týchto ambicióznejších akcií,“ uviedol inštitút.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské bombardovanie na východe Ukrajiny pokračovalo, pričom podľa ukrajinských predstaviteľov za 24 hodín zabilo najmenej deväť civilistov a šiestich zranilo. Úrad ukrajinského prezidenta vo štvrtok ráno uviedol, že počas uplynulého dňa boli terčom bombardovania mestá a dediny v siedmich ukrajinských oblastiach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Udržanie predošlých ziskov

Najviac civilistov zomrelo v Doneckej oblasti. Zabili tam sedem civilistov, vrátane jedného dieťaťa, uviedol úrad ukrajinského prezidenta.

Podľa štvrtkového hodnotenia situácie, ktoré zverejnilo britské ministerstvo obrany, je cieľom silného ruského bombardovania na frontovej línii v Doneckej oblasti udržať si predošlé zisky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda má pravdepodobne prestávku od ofenzívy na Ukrajine, podľa analytikov sa snaží zhromaždiť svoje sily © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.