Ruské bombardovanie v Doneckej oblasti má mŕtvych i zranených, najnovšie útočia aj na vodné priehrady

24.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 24. septembra 2022, 12:32

Dvaja ľudia zomreli a traja utrpeli zranenia pri piatkovom ruskom bombardovaní v Doneckej oblasti. Gubernátor oblasti Pavlo Kyrylenko uviedol, že obete hlásili z miest Bachmut a Krasnohorivka. „Rusi sa budú zodpovedať za všetky svoje zločiny v našej krajine!” vyhlásil gubernátor. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ľudí z okupovaných oblastí volajú do vojny

Útoky v noci na sobotu pokračovali v Záporožskej oblasti. Gubernátor oblasti Oleksandr Staruch konštatoval, že ruské bombardovanie zasiahlo obytný sektor a spôsobilo požiar niekoľkoposchodovej budovy. Dodal, že pri útoku jeden človek zomrel a siedmi boli zranení.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ministerstva obrany Ukrajiny začali ruské úrady na okupovaných územiach Záporožskej a Chersonskej doručovať povolávacie rozkazy v rámci mobilizácie. Do armády povolávajú tých mužov, ktorí „sa vzdali ukrajinského občianstva a dostali pasy Ruskej federácie,” uviedol, Kyjev. Informuje o tom web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Vodné priehrady ako ďalší cieľ Rusov

Ruské ozbrojené sily sa podľa britského ministerstva obrany taktiež snažia na Ukrajine zasiahnuť vodné priehrady, aby narušili operácie ukrajinskej armády. Britský rezort obrany to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine uviedol po tom, ako Rusi zaútočili na priehradu Pečenihy na rieke Siverskyj Donec s použitím balistických rakiet krátkeho doletu alebo podobných zbraní.

Táto akcia nasledovala po útoku z 15. septembra na priehradu Karačunivske neďaleko mesta Kryvyj Rih. Britské ministerstvo obrany však dodalo: „Tieto útoky pravdepodobne významne nenarušia ukrajinské operácie vzhľadom na vzdialenosť medzi poškodenými priehradami a oblasťami bojov”. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: bombardovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtia, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské bombardovanie v Doneckej oblasti má mŕtvych i zranených, najnovšie útočia aj na vodné priehrady © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *