Ruský senátor Puškov:  Európa bude čeliť sérii rezignácií a politických kríz

Ilustračné foto: A. Puškov. Zdroj: Vladimír Trefilov/RIA novosti

Európske krajiny budú čeliť rezignácii lídrov a politickým krízam pre nespokojnosť občanov, ktorých záujmy vlády nedokážu ochrániť, napísal senátor Alexej Puškov na svojom kanáli Telegram.

Politik urobil takúto prognózu na pozadí rozhodnutia premiérov Veľkej Británie, Estónska a Talianska Borisa Johnsona, Kaia Kallasa a Maria Draghiho podať demisiu.

Skutočný dôvod všetkých rezignácií je rovnaký: rozšírená nespokojnosť s prácou predsedov vlád v dôsledku skutočnosti, že občania očakávajú, že vlády budú vykonávať dobrú správu vecí verejných a rešpektovať záujmy spoločnosti, a nie bláznivé rozhodnutia v energetickom sektore a nie menej šialené sankčné vojny, ktoré zasiahli ekonomiky ich popredných krajín

povedal Pushkov.

Po začatí ruskej vojenskej operácie na demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny Západ vystupňoval sankčný tlak na Moskvu. Mnohé krajiny ohlásili zmrazenie ruských aktív, čoraz hlasnejšie volajú po odpojení sa od ruských energií. Tieto opatrenia sa ukázali ako problémy pre samotný Západ – viedli k zvýšeniu inflácie a cien potravín a palív, konštatuje agentúra Ria novosti.

-red3-

 

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/rusky-senator-puskov-europa-bude-celit-serii-rezignacii-a-politickych-kriz/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.