Sankcie Západu sú podľa Medvedeva motivované nenávisťou voči Rusku, nezasiahnu veľké obchody

31.5.2022 (Webnoviny.sk) – Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady tvrdí, že cieľom sankcií proti Rusku vrátane nových opatrení zameraných na vývoz ropy je ublížiť obyčajným Rusom. Dmitrij Medvedev, ktorý je tiež bývalým prezidentom a premiérom, v utorok na Telegrame napísal, že sankcie sa nedotknú ruskej politickej elity a nezasiahnu veľké obchody. Podľa neho sú motivované nenávisťou Západu a namierené proti „ruskému ľudu“.

Medvedev tvrdí, že sankcie týkajúce sa ropy a plynu majú za cieľ prinútiť ruskú vládu ku škrtom v rozpočte. „Embargo na nákup ropy a plynu z Ruska? To isté. Chcú znížiť rozpočtové príjmy a prinútiť štát, aby sa vzdal svojich sociálnych záväzkov,“ dodal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Lídri Európskej únie sa dohodli na zákaze 90 % ruskej ropy do konca tohto kalendárneho roka. Zákaz sa týka úplného tranzitu po mori, ale nie prostredníctvom kľúčového ropovodu, ktorý zásobuje niektoré krajiny strednej a východnej Európy ako Maďarsko alebo Slovensko. EÚ neuvalila embargo na ruský plyn.

„Všetkých nás nenávidia! Základom týchto rozhodnutí je nenávisť k Rusku, k Rusom a ku všetkým jeho obyvateľom,“ ponúkol Medvedev svoj pohľad na príčinu spomenutých sankcií, o ruskej invázii na Ukrajinu sa však nezmienil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Sankcie Západu sú podľa Medvedeva motivované nenávisťou voči Rusku, nezasiahnu veľké obchody © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *