SaS stále nechce po stretnutí s Hegerom vo vláde Matoviča, podľa Sulíka je ešte čas nanovo naštartovať spoluprácu

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík na stretnutí s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) potvrdil stanovisko strany SaS k vypovedaniu koaličnej zmluvy.

„S premiérom Eduardom Hegerom som mal rozsiahly a konštruktívny rozhovor. Množstvo vecí sme si vydiskutovali, no naďalej platí naše pôvodné stanovisko odsúhlasené Republikovou radou SaS, že po tom, ako sme 6. júla opustili koalíciu, sme pripravení podpísať novú koaličnú zmluvu, z ktorej bude vyplývať, že Igor Matovič nebude členom budúcej vlády. Ak sa tak nestane, opúšťajú k 31.8. ministri za SaS vládu,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

„Strana SaS s plnou vážnosťou konštatuje, že súčasná vláda a koalícia sú vnímané ako konfliktné a sprevádza ich zároveň hrubé a opakujúce sa porušovanie koaličných dohôd, de facto koalícia s fašistami, nezodpovedné nakladanie s verejnými financiami, opakované hrubé obchádzanie princípov pri tvorbe legislatívy, ľahkovážne neobsadenie dôležitých ústavných orgánov a verejných úradov a hrubé klamstvá, útoky a urážky koaličného partnera, ktoré presahujú hranicu možnej spolupráce. Tieto nedostatky nášho vládnutia sú zosobnené v lídrovi koaličného partnera OĽaNO – Igorovi Matovičovi, ktorý stojí za väčšinou vymenovaných nedostatkov našej vlády a koalície,“ napísal Sulík v liste premiérovi, ktorý zaslal aj Igorovi Matovičovi, Borisovi Kollárovi a Veronike Remišovej.

Prioritou SaS je podľa Sulíka naďalej zostať vo vládnej koalícii a vo vláde. „Ešte stále je čas nanovo naštartovať našu spoluprácu na základe nových pravidiel. Strana SaS preto navrhuje koaličným partnerom uzavrieť novú koaličnú zmluvu,“ konštatoval Sulík s tým, že bude čakať na vyjadrenie premiéra Hegera a kroky smerujúce k rokovaniu o novej koaličnej zmluve.

Zdroj: Webnoviny.sk – SaS stále nechce po stretnutí s Hegerom vo vláde Matoviča, podľa Sulíka je ešte čas nanovo naštartovať spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.