Šeliga vyzýva OĽaNO na stiahnutie návrhu na mimoriadnu schôdzu, Tarabova novela by sa riešila ako prvá

28.5.2023 (SITA.sk) – Poslanec Juraj Šeliga (Demokrati) vyzýva na stiahnutie návrhu na mimoriadnu schôdzu parlamentu, ktorú chce zvolať hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Šeliga má výhrady najmä voči zaradeniu novely Trestného poriadku od poslanca Tomáša Tarabu (Život-národná strana), ktorá by podľa Šeligu de facto zrušila Úrad špeciálnej prokuratúry.

Podľa zverejneného programu mimoriadnej schôdze by tento bod mal byť ako prvý. Šeliga to uviedol v tlačovej správe, ktorú poskytol Matúš Mandrák.

Uviedol v nej tiež, že strana Demokrati v Národnej rade SR nepodporí takýto program schôdze, keďže chcú špeciálnu prokuratúru chrániť, nie rušiť.

Ficove plány ho neprekvapujú

„Proti tomuto návrhu zákona bojujem od novembra a podarilo sa dosiahnuť jeho stiahnutie z 90. schôdze. Tým pádom fakticky nemal šancu prejsť v tomto volebnom období. A potom to OĽANO zaradí ako prvý bod na mimoriadnu schôdzu?” pýta sa poslanec Šeliga.

Dodal, že ho neprekvapuje, že strana Smer-SD plánuje hlasovať za otvorenie schôdze a jej predseda Robert Fico nemá problém rokovať, rovnako ako Taraba.

„A to ani nehovorím o tom, že Taraba má pripravenú aj ďalšiu novelu, ktorá má fakticky zrušiť spolupracujúceho obvineného a otvárať rozsudky,” dopĺňa poslanec.

Nie je hanba priznať si chybu

Šeliga tiež podotkol, že predseda OĽaNO Igor Matovič naňho útočí, že nechce meniť paragraf 363, čo je podľa Šeligu lož, a pritom samotné OĽaNO dá ako prvý bod mimoriadnej schôdze Tarabov návrh.

„Kolegovia, ak to myslíte s protikuropčnosťou naozaj vážne, stiahnite návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze. Lebo takto pomáhate Smeru a Žilinkovi zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry. Ak ste urobili chybu, nie je hanba to povedať, ale tieto body nesmú ísť na rokovanie,” apeluje poslanec.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Novela Trestného poriadku, Paragraf 363 Trestného poriadku
Zdroj: SITA.sk – Šeliga vyzýva OĽaNO na stiahnutie návrhu na mimoriadnu schôdzu, Tarabova novela by sa riešila ako prvá © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *