Siedmich členov zločineckej skupiny Sereďania uznali vinnými, jeden z nich dostal doživotie

17.6.2022 (Webnoviny.sk) – Senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici uznal za vinných siedmych obžalovaných zo zločineckej skupiny známej ako Sereďania, dlhodobo pôsobiacej v trojuholníku miest Sereď – Galanta – Šaľa.

Jeden z nich dostal doživotie

Ako ďalej na sociálnej sieti informuje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), obžalovanému Petrovi T. uložil súd v zhode s návrhom špeciálneho prokurátora trest odňatia slobody na doživotie a ostatným obžalovaným dlhoročné tresty odňatia slobody.

U niektorých obžalovaných však bolo upustené od uloženia súhrnného trestu vzhľadom k ich predchádzajúcim odsúdeniam a ôsmy obžalovaný Erik B. bol spod obžaloby oslobodený.

„Počas 12 dní trvajúceho hlavného pojednávania sa podarilo preukázať existenciu zločineckej skupiny, úkladnú vraždu Alojza Bórika, ďalší násilný skutok spočívajúci v spôsobení ťažkej ujmy na zdraví, ako aj a rozsiahlu majetkovú trestnú činnosť spočívajúcu v krádežiach kamiónových súprav naložených rôznym tovarom,” uviedol ÚŠP.

Doplnil, že rozsudok nie je právoplatný, pretože časť obžalovaných proti nemu podala odvolanie.

Vražda šalianskeho podnikateľa

Obžalobu v tomto prípade podal prokurátor ešte v lete 2021 na celkovo osem obvinených, konkrétne Petra T., Jána Š., Erika B., Miroslava J., Martina K., Mariána V., Zdenka Š. a Marka V. pre spolu 12 skutkov.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní stáli obžalovaní mimo iného za vraždou šalianskeho podnikateľa Alojza Bórika. Toho zastrelili pomocou samopalu v marci 2008.

Viac k témam: Pojednávanie, Sereďania, Väzenie, Vražda, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Siedmich členov zločineckej skupiny Sereďania uznali vinnými, jeden z nich dostal doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *