Šipoš: Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o Kaliňákovi je dôkazom toho, že súdy pracujú nezávisle

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi o prepustení z väzby je dôkazom toho, že súdy pracujú nezávisle, nie na objednávku, ako to bolo zvykom za čias vlád Smeru – sociálnej demokracie (Smer-SD). Uviedol to predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš. V tlačovej správe o tom informoval hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

„Najvyšší súd skonštatoval, že trestné stíhanie Roberta Kaliňáka je dôvodné vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu. Trestné stíhanie Kaliňáka pokračuje a je naďalej obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny,“ skonštatoval Šipoš.

Exministra vnútra Kaliňáka zadržali v stredu 20. apríla pri akcii Súmrak. Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež z ohrozenia daňového tajomstva.

Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Šipoš: Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o Kaliňákovi je dôkazom toho, že súdy pracujú nezávisle © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *