Slovan Bratislava predstavil ďalšiu posilu, na ročné hosťovanie prichádza Čakvetadze (video)

4.7.2022 (Webnoviny.sk) – Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava pred sezónou 2022/2023 angažoval gruzínskeho reprezentanta Giorgiho Čakvetadzeho.

Referencie od Kašiu a Kankavu

Ako informuje oficiálny web bratislavského tímu, dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar prichádza na Slovensko na ročné hosťovanie z belgického klubu KAA Gent. V druhej polovici ročníka 2021/2022 hosťoval v nemeckom Hamburgu.

Na Slovan som mal výborné referencie od Gurama Kašiu i Jabu Kankavu, s ktorými sa poznáme z gruzínskej reprezentácie. Sú to výborní hráči, teším sa však nielen na nich, ale na všetkých nových spoluhráčov. Poznám aj trénera Vladimíra Weissa st., pod ktorým som začínal v národnom tíme. Viem, čo od hráčov vyžaduje a aký futbal preferuje. Do Slovana prichádzam s túžbou pomôcť tímu k úspechu doma i v Európe. Najlepšie sa cítim na pozícii ofenzívneho stredopoliara, tzv. desiatky, no môžem hrať aj zľava. Neviem sa dočkať, kým si prvý raz zahrám na tomto štadióne. Teším sa na pôsobenie v Slovane,“ povedal Giorgi Čakvetadze poda webu Slovana.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Už hrával pod taktovkou trénera Weissa

Čakvetadze je súčasťou uvedeného belgického tímu od roku 2017. Zaujímavosťou je, že rodák z Tbilisi už v minulosti hrával pod taktovkou súčasného trénera Slovana Vladimíra Weissa st., ktorý ho v marci 2018 “vytiahol” do gruzínskej reprezentácie. V národnom tíme odvtedy absolvoval 14 duelov a strelil v nich 5 gólov.

Aj štvrtou letnou posilou deklarujeme naše ambície a ciele v novej sezóne, v ktorej chceme urobiť maximum pre úspech. Získavame ofenzívneho hráča, ktorý nám môže svojou kvalitou jednoznačne pomôcť. Tešíme sa, že sa nám podarilo nájsť s Gentom spoločnú reč a získali sme Giorgiho Čakvetadzeho na ročné hosťovanie. Giorgi hrával v gruzínskej reprezentácii pod vedením trénera Weissa, ktorý ho teda dobre pozná a tiež vie, čo od neho môže očakávať. Verím, že aj vďaka tomu Giorgi rýchlo zapadne do tímu a bude preň prínosom, aj vzhľadom na blížiace sa zápasy v kvalifikácii Ligy majstrov,“ povedal generálny riaditeľ bratislavského klubu Ivan Kmotrík ml.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Fortuna liga, Hosťovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan Bratislava predstavil ďalšiu posilu, na ročné hosťovanie prichádza Čakvetadze (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.