Slovenské rodiny už podľa Matoviča nebudú lúzrami v Európe, Šipoš nás označil za výstavnú skriňu v Únii

25.5.2022 (Webnoviny.sk) – Z „lúzra” Európy v rámci rodinnej politiky sa po mimoriadnej intervencii zo strany štátu dostanú slovenské rodiny v rámci Európskej únie z jedného konca na druhý.

Skonštatoval to minister financií Igor Matovič počas tlačovej konferencie jeho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v reakcii na utorkové schválenie prorodinného balíka v Národnej rade SR.

Extrémna navýšená pomoc

Ide podľa jeho slov o extrémne navýšenú pomoc rodinám, ktorá k nim bude smerovať od januára budúceho roka. Mimoriadna pomoc vo výške 1,2 miliardy eur predstavuje podľa jeho slov osemkrát väčší objem financií, akou boli trináste dôchodky schválené za vlády Roberta Fica (Smer-SD).

„Počas ôsmich rokov, počas ktorých vládla druhá a tretia Ficova a Pellegriniho vláda, sa slovenské rodiny stali najväčšími lúzrami v rámci Európy s najväčším rizikom chudoby v porovnaní s rodinami bez detí v celej Európskej únii,” poznamenal Matovič.

Poukázal na to, že za posledné roky sa hovorilo najmä o dôchodcoch a nie o rodinách. Utorkovým schválením balíka pre rodiny sa tak podľa neho prelomilo toto tabu.

Revolučný prístup štátu

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš uviedol, že Slovensko sa vďaka starostlivosti o rodiny s deťmi stane výstavnou skriňou prorodinnej politiky medzi krajiny Európskej únie.

Schválený prorodinný balíček označil za revolučný prístup štátu k starostlivosti o rodiny s deťmi. Podľa jeho slov tento návrh pomôže rodinám s deťmi vo výške dvesto eur na dieťa mesačne.

„Robíme všetko preto, aby sa na konci tohto volebného obdobia občania dočkali opraveného Slovenska, nielen s prosperujúcim hospodárstvom, ale aj sociálnym štátom, ktorý myslí na rodiny, chorých a slabých,” povedal Šipoš.

Práve rodinnú politiku označil za jeden zo základných hodnotových pilierov hnutia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Daňový bonus, Minister financií SR, Prídavok na dieťa
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské rodiny už podľa Matoviča nebudú lúzrami v Európe, Šipoš nás označil za výstavnú skriňu v Únii © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *