Slovná prestrelka: Pellegrini obviňuje Naďa z lobizmu. Naď mu odkázal, nech je absolútne ticho, lebo riešil len zlodejiny na rezorte 

Ilustračné foto: P. Pellegrini – J. Naď. Kombosnímka: SKsprávy

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v reakcii na tvrdenia lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho o tom, že nákup bojových obrnených vozidiel 8×8 bol netransparentný a predražený uviedol, že práve za vlád Smeru, ktorých bol súčasťou aj Pellegrini, sa udiali v rezorte obrany rôzne „zlodejiny“.

„Peter Pellegrini by mal byť absolútne ticho, keď sa hovorí o predražených nákupoch v rezorte obrany za vlády Smeru, či jednofarebnej, alebo predtým s HZDS a SNS alebo Mostom, sa tu diali také zlodejiny, že keď príde spravodlivosť na konci dňa, tak ľudia ako Peter Pellegrini sa už viac nebudú pozerať do krabíc so státisícami eur, ktoré dostávali podľa vyjadrení rôznych svedkov, ale budú sa pozerať spoza mreží,“ uviedol Naď.

Podľa ministra je absurdné, aby ho práve Peter Pellegrini kritizoval pre korupciu, cituje portál webnoviny.

„To, že Peter Pellegrini obviňuje mňa z nejakých korupčných aktivít mi príde absurdné, pretože, keď tu niekto realizoval celé roky korupčné aktivity, tak to boli vlády Smeru. Takže nech Peter Pellegrini ostane ticho, nech chodí na dúhové pochody, myslím, že som ho tam nevidel, asi tam mal byť a nech sa sústredí na veci, ktoré sú mu blízke. Obrana to určite nie je. Keď s obranou niečo riešili, tak to boli len veci, ktoré sa týkali rôznych zlodejín, ktoré tu realizovali,“ dodal Naď.

Peter Pellegrini vyhlásil, že Naďove historické väzby na zbrojárov mohli ovplyvniť rozhodovanie o nákupe transportérov za 1,7 miliardy, ktorý schválila Hegerova vláda.

Pripomeňme, že sporný tender vyhral výrobný závod  korporácie nadnárodnej skupiny BAE Systems, ktorá podľa expremiéra Pellegriniho platila Naďa ako svojho lobistu – čo minister kategoricky odmieta.

„Pán minister Naď bude musieť veľmi podrobne vysvetľovať, prečo vyhrala práve firma, ktorá ho v minulosti veľmi štedro sponzorovala v jeho lobistických aktivitách“, uviedol líder HLAS-u.

Podľa neho „Slovensko je unikátom vo svete, pretože má na poste ministra obrany človeka, ktorý si zarábal lobovaním pre zbrojárske spoločnosti”, čo je vážne obvinenie a možný konflikt záujmov čelného predstaviteľa rezortu obrany.

Zjavne preto prišla aj tvrdá protireakcia ministra Naďa a vytiahnutie často používaného naratívu politikov OĽaNO o „smeráckych zlodejinách“.

Fakty

Vláda SR na konci júna schválila obstaranie 152 kusov pásových obrnených vozidiel CV90 MkIV s 35 mm kanónom prostredníctvom medzivládneho kontraktu so Švédskym kráľovstvom. Tieto vozidlá postupne nahradia až polstoročnú dosluhujúcu techniku Pozemných síl Ozbrojených síl (OS) SR.

Spolu s kolesovými bojovými obrnenými vozidlami 8×8 ide zároveň o kľúčovú výzbroj pre zabezpečenie ochrany a obrany Slovenskej republiky a najvýznamnejší krok k vybudovaniu ťažkej mechanizovanej brigády, ktorý SR vypláva v zmysle medzinárodných záväzkov voči kolektívnej obrane NATO.

Celkové predpokladané náklady na obstaranie pásovej techniky vrátane odhadovaných nákladov na infraštruktúru sú vo výške približne 1,688 miliardy eur s DPH.

-red3-

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/slovna-prestrelka-pellegrini-obvinuje-nada-z-lobizmu-nad-mu-odkazal-nech-je-absolutne-ticho-lebo-riesil-len-zlodejiny-na-rezorte/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.