Služobnú sučku Jenu čuch nesklamal. Colníci vďaka nej našli 188 balení nelegálnych cigariet

2.10.2023 (SITA.sk) – Pri kontrole dodávky s tureckým evidenčným číslom identifikovala služobná sučka Jena z Colného úradu (CÚ) Bratislava tabakové výrobky ukryté na viacerých miestach. Ako informovala hovorkyňa CÚ Bratislava Drahomíra Adamčíková, príslušníci finančnej správy našli s jej pomocou 188 balení cigariet medzi sedadlami, stenou odkladacieho priestoru, v palubovej doske či pod plastami na vonkajšej obvodovej strane vozidla.

Hliadka príslušníkov CÚ Bratislava vykonávala v septembri kontrolu dopravných prostriedkov na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka. Zastavili aj bielu dodávku s tureckým evidenčným číslom.

28 balení bez označenia

„Do kontroly zapojili Jenu, služobného psa vycvičeného na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov,” uviedla Adamčíková s tým, že sučka zistila svojim vyškoleným čuchom, že tabakové výrobky sa nachádzajú na viacerých miestach v interiéri aj exteriéri vozidla.

Spolu našli 188 kusov spotrebiteľských balení cigariet dvoch značiek, pričom 160 kusov bolo označených zahraničnou kontrolnou známkou a 28 balení bolo bez označenia.

Vo vyšetrovaní sa pokračuje

„Vodič dodávky, 56-ročný občan Turecka, priznal vlastníctvo spotrebiteľských balení cigariet, na výzvu hliadky však nevedel preukázať pôvod a spôsob ich nadobudnutia,” vysvetlila Adamčíková. Celkový počet jednotlivých kusov cigariet bol 3 760, predbežný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na približne 500 eur.

Nakoľko išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu, prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy.

Viac k témam: Čunovo – Rajka, hovorkyňa CÚ Bratislava, Krimi, Pašované cigarety, služobná sučka Jena
Zdroj: SITA.sk – Služobnú sučku Jenu čuch nesklamal. Colníci vďaka nej našli 188 balení nelegálnych cigariet © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *