Sme rodina pravdepodobne podrží Fica v parlamente, Pčolinský odmietol komentovať postup hnutia

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský nechcel povedať, ako bude Sme rodina hlasovať v pléne parlamentu o žiadosti na vydanie súhlasu s väzbou poslanca a bývalého premiéra Roberta Fica.

„Budeme mať k tomu klub a poradíme sa,“ povedal agentúre SITA Pčolinský. Rovnakú odpoveď zopakoval aj pri otázke, aký je jeho osobný postoj.

Dvaja z poslancov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) neoficiálne agentúre SITA povedali, že poslanci Sme rodina sa pravdepodobne zdržia alebo nebudú súhlasiť s väzbou pre Fica.

Mandátový a imunitný výbor parlamentu v stredu (27. apríla) odporučil poslaneckému plénu súhlasiť s väzbou. Dve poslankyne Sme rodina na rokovaní mandátového a imunitného výboru nepodporili takéto uznesenie.

Parlament od rána rokuje o tom, či bude súhlasiť s väzobným stíhaním Roberta Fica. Predpokladá sa, že hlasovanie parlamentu o tejto veci sa uskutoční niekedy na budúci týždeň. S väzbou musí súhlasiť nadpolovičná väčšina prítomných poslancov. Pri plnej účasti 150 poslancov by bolo potrebných 76 hlasov.

Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Väzobné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Sme rodina pravdepodobne podrží Fica v parlamente, Pčolinský odmietol komentovať postup hnutia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *