Úvod Ekonomika Poisťovníctvo Sociálna poisťovňa nasadila vysoké tempo, vlani vybavila o pätinu viac žiadostí o...

Sociálna poisťovňa nasadila vysoké tempo, vlani vybavila o pätinu viac žiadostí o dôchodok ako v roku 2020

25.1.2022 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa aj v období druhej a tretej pandemickej vlny COVID-19 poskytovala svoje služby poistencom vo vyššom tempe ako v období pred vypuknutím koronakrízy.

V minulom roku vybavila o pätinu nových žiadostí o dôchodok viac ako v roku 2020. Poistencom vlani vyplatila až o 440-tisíc pandemických dávok viac ako počas prvej vlny pandémie v roku 2020. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Vybavili viac žiadostí ako pred pandémiou

Zamestnanci Sociálnej poisťovne počas minulého roka spracovali spolu 121,7 tisíca nových žiadostí o dôchodok. Z tohto počtu Sociálna poisťovňa priznala 50,1 tisíca nových starobných dôchodkov, 12,1 tisíca predčasných starobných, 18,6 tisíca vdovských, 6,5 tisíca vdoveckých, 17,3 tisíca invalidných a 3,3 tisíca sirotských dôchodkových dávok.

„Spolu sme tak, aj napriek náročným časom, vybavili o 20 286 žiadostí viac ako v roku 2020. Predstavuje to nárast agendy približne o 20 percent,“ uviedol generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Juraj Káčer. Podľa neho ide o nárast aj v porovnaní s obdobím pred začiatkom koronakrízy. V roku 2019 totiž vybavila Sociálna poisťovňa 116,1 tisíca nových žiadostí o dôchodkovú dávku.

Pribudla aj nová tehotenská dávka

Vysoké tempo vybavovania žiadostí zaznamenala vlani Sociálna poisťovňa aj v oblasti pandemických dávok. Nad rámec bežnej agendy ich poistencom vyplatila 1 milión 245,4 tisíca, čo je takmer o 440-tisíc viac ako v roku 2020. Z toho bolo najviac pandemických nemocenských v počte 791,2 tisíca a pandemických ošetrovných, ktorých bolo 314,5 tisíca.

V minulom roku pribudla v agende Sociálnej poisťovne aj nová tehotenská dávka. Poisťovňa ich vyplatila viac ako 158-tisíc.

Viac k témam: Dôchodok, Koronakríza, Pandémia, pandemická podpora, Tehotenská dávka
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa nasadila vysoké tempo, vlani vybavila o pätinu viac žiadostí o dôchodok ako v roku 2020 © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Ak nedôjde k odblokovaniu ukrajinských prístavov, mnohé krajiny budú čeliť potravinovej kríze, varuje Zelenskyj

Rusko blokovaním ukrajinského exportu vyvolá po energetickej aj potravinovú krízu, tvrdí ukrajinský prezident.

Žiaden prorodinný balíček ani nemusí byť a môže skončiť na ústavnom súde, myslí si Kolíková

Podľa Kolíkovej nie je vhodný čas na zameranie sa na rodiny najmä v súvislosti s takým obnosom peňazí.

Hegerovi nevadí, že Matovič diskutoval o podpore svojho balíčka s kotlebovcami. Čo by už bolo cez čiaru?

Minister financií Matovič diskutoval o podpore protiinflačného balíčka s podpredsedom ĽSNS.

Slovan oslávil štvrtý titul v rade, Liptovský Mikuláš si zahrá o účasť v Európskej konferenčnej lige

Slovan oslávil zisk majstrovského titulu, Ružomberok si prevzal strieborné medaily a bronzový Spartak sa rozlúčil so Škrtelom.

Recent Comments