Šojgu potvrdil kontrolu nad poslednou baštou ukrajinského odporu v Luhansku, podľa Kyjeva armáda naďalej bojuje

3.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu vyhlásil, že ruské sily v nedeľu získali úplnú kontrolu nad Lysyčanskom, čiže posledným veľkým mestom v Luhanskej oblasti, ktoré bránila ukrajinská armáda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Posledná bašta ukrajinského odporu

Šojgu ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi povedal, že ruskí vojaci spoločne s milíciami miestnych separatistov „získali úplnú kontrolu nad mestom Lysyčansk”. Informovali o tom ruské tlačové agentúry.

Ukrajinský guvernér Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj predtým v nedeľu konštatoval, že ruské sily posilňujú svoje pozície v namáhavom boji o obsadenie poslednej bašty ukrajinského odporu v oblasti.

„Okupanti vrhli všetky svoje sily na Lysyčansk,” napísal Hajdaj na komunikačnej platforme Telegram. Poradca ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč v sobotu večer povedal, že ruským silám sa podarilo prvýkrát prekročiť rieku, ktorá oddeľuje mestá Sjevjerodoneck a Lysyčansk, čím vznikla vážna situácia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Boje o Lysyčansk

Ukrajinské ministerstvo obrany sa pre BBC vyjadrilo, že mesto Lysyčansk na východe Ukrajiny nie je pod „úplnou kontrolou” ruských vojakov.

Hovorca ukrajinského rezortu obrany Jurij Sak pre britskú vysielaciu spoločnosť BBC povedal, že boje sú „teraz už dosť dlho veľmi intenzívne”.

Viac k témam: Proruskí separatisti, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Šojgu potvrdil kontrolu nad poslednou baštou ukrajinského odporu v Luhansku, podľa Kyjeva armáda naďalej bojuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.