Strana obcí a miest – SOM Slovensko požiadala o registráciu, cieľom subjektu je budovať štát zdola (foto)

16.7.2022 (Webnoviny.sk) – Prípravný výbor politickej strany Strana obcí a miest – SOM Slovensko v piatok podal na Ministerstvo vnútra SR žiadosť o registráciu.

Registrácia pred komunálkami

Ako strana informuje v tlačovej správe, za tri týždne sa prípravnému výboru podarilo vyzbierať viac ako 16-tisíc podpisov občanov.

Zakladatelia strany majú ambíciu ju zaregistrovať ešte pred komunálnymi voľbami tak, aby sa pod danou značkou mohli uchádzať o priazeň voličov.

„Pod značkou SOM Slovensko chceme kandidovať v nadchádzajúcich komunálnych voľbách, my aj naše tímy,“ povedal člen prípravného výboru a starosta bratislavskej Dúbravky Martin Zaťovič s tým, že možnosť kandidatúry ponúknu aj nezávislým kandidátom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Registrácia strany Strana obcí a miest – SOM Slovensko (fotografie)

Združenie bratislavských starostov

Ambíciou strany s celoslovenskou pôsobnosťou má byť podľa zakladateľov prenesenie kompetentných ľudí z regiónov do celoslovenskej politiky.

„Naším cieľom je fungujúci štát. Chceme ho však budovať zdola, pretože sme presvedčení, že fungujúce obce a mestá sú pilierom štátu,“ uviedol starosta mestskej časti Bratislava – Záhorská Bystrica a splnomocnenec prípravného výboru Jozef Krúpa.

Okrem Krúpu a Zaťoviča sú v prípravnom výbore strany aj starosta Lamača Lukáš Baňacký, starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír, primátor Stupavy Peter Novisedlák a starosta Podunajských Biskupíc Zoltán Pék.

Viac k témam: Nová politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana obcí a miest – SOM Slovensko požiadala o registráciu, cieľom subjektu je budovať štát zdola (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.