Súd ukončil dokazovanie v prípade „konopného väzňa“, rozsudok sa dozvie čoskoro

8.7.2022 (Webnoviny.sk) – Okresný súd v Trnave v piatok skončil dokazovanie v opakovane prejednávanom prípade drogovej trestnej činnosti Josefa Š., ktorého pôvodne odsúdil na 20 rokov väzenia s maximálnym stupňom stráženia a na prepadnutie majetku.

Prokurátor aj obžalovaný predniesli záverečné reči, rozsudok však súd vynesie až na budúci týždeň. Prípad Josefa Š. uvádzali ako príklad drakonického trestu aktivisti aj politici, ktorí sa zasadzovali o zníženie trestov za marihuanu.

Nález marihuany

Josefovi Š. našli policajti NAKA začiatkom minulého roku pri prehliadke rodinného domu v Dolných Zeleniciach pri Hlohovci 18,3 kilogramu marihuany, pričom celková hodnota drogovej látky bola vyčíslená na 183-tisíc eur. Z tohto množstva bolo možné vyrobiť tisícky bežných jednorazových dávok.

Obžalovaný na novom pojednávaní spochybňoval hmotnosť zaisteného materiálu, množstvo účinnej látky aj vyrátanú cenu. Argumentoval tým, že do celkovej hmotnosti boli zarátané aj stonky a ďalší materiál, ktorý nebol použiteľný.

Konopný väzeň

Josef Š. v záverečnej reči poukázal na to, že trest 20 rokov väzenia nedostávajú ani vrahovia alebo členovia organizovaných zločineckých skupín. Jeho obhajca žiadal vzhľadom na okolnosti trest pod dolnou hranicou určenou Trestným zákonom.

Aj na piatkovom pojednávaní bola prítomná skupina priaznivcov Josefa Š., ktorého označujú za „konopného väzňa“. Vyjadrovali hlasný nesúhlas s postupom prokurátora aj súdu.

Viac k témam: Drogová trestná činnosť, Marihuana, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd ukončil dokazovanie v prípade „konopného väzňa“, rozsudok sa dozvie čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.