Tajná vojna Joea Bidena na Ukrajine: Bezprostredné nebezpečenstvo rozsiahlej americko-ruskej vojny

Ilustračné foto: Pixabay/SKsprávy

Biely dom stále trvá na tom, že nebude priamo zapájať amerických vojakov do vojny na Ukrajine, ale naďalej podniká kroky, ktoré nevyhnutne povedú k rozsiahlej otvorenej bojovej úlohe USA proti Rusku. 

Medzi najnovšími krokmi na zvýšenie tlaku na Kremeľ Biden odhalil na summite NATO v Madride 29.júna, že USA zriadia v Poľsku stále veliteľstvo pre 5. armádny zbor, udržia ďalšiu rotačnú brigádu s tisíckami vojakov v Rumunsku a posilnia ďalšie nasadenia v pobaltských štátoch.

Zvýši sa aj počet amerických vojakov v Európe, ktorý sa v súčasnosti blíži k 100 000 na trojnásobok. Bidena tiež potešila správa, že Turecko zlákali vzdať sa svojej námietky proti vstupu Fínska a Švédska do NATO.

Cestou na summit NATO na palube Air Force One Bidenov poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan poradil, že „na konci summitu uvidíte robustnejšiu, efektívnejšiu, bojovnejšiu dôveryhodnejšiu, schopnejšiu a rozhodnejšiu pozíciu síl, ktoré berú do úvahy akútnejšiu a silnejšiu ruskú hrozbu.

Sullivan pravdepodobne čítal z pripraveného scenára, ale zdalo sa, že cieľom bolo skôr zvýšiť napätie s Moskvou, než sa ho pokúsiť znížiť a dospieť k nejakému diplomatickému urovnaniu.

Svoje urobil aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, keď povedal, že záväzky týkajúce sa nových postojov amerických síl demonštrujú Bidenovo silné vodcovstvo.

Stoltenberg nespomenul, že Biden už nejaký čas klame o prítomnosti amerického vojenského personálu na Ukrajine. Vypustil mačku z vreca ešte v marci, keď povedal vojakom patriacim k 82. výsadkovej divízie v Poľsku, že čoskoro pôjdu na Ukrajinu: „Uvidíte, keď tam budete, a niektorí z vás tam boli, uvidíte…“

Bolo to priznanie, že americké sily sú už na Ukrajine, aj keď Biely dom rýchlo vykonal kontrolu škôd a tvrdil, že prezident je naďalej proti tomu, aby sa americkí vojaci priamo zapájali do bojov.

Biden tiež tvrdil, že USA pracujú na tom, aby „zadržali masaker [Ukrajincov] v pokračovaní“. Opäť platí, že jazyk bol sotva navrhnutý tak, aby vytvoril priestor pre možné vyrovnanie sa s Ruskom na rokovanie o ukončení bojov.

A teraz je tu správa New York Times s názvom „Sieť komando koordinuje tok zbraní na Ukrajine, úradníci hovoria: Tajná operácia zahŕňajúca jednotky špeciálnych operácií USA naznačuje rozsah úsilia pomôcť stále prekonanej ukrajinskej armáde “.

Článok popisuje aktívnejšiu úlohu USA na Ukrajine, než bola Bidenova administratíva ochotná verejne priznať. Vo februári, predtým, ako zasiahli na Ukrajine, USA údajne stiahli svojich 150 vojenských inštruktorov, z ktorých mnohí cvičili ukrajinských vojakov na nových amerických zbraniach.

Niektorí polovojenskí agenti Ústrednej spravodajskej služby (CIA) a špeciálne jednotky však pokračovali vo svojej službe v krajine tajne a riadili väčšinu spravodajského toku, ktorý USA zdieľajú s ukrajinskými silami.

Okrem toho špeciálni vojaci spojencov Washingtonu z NATO riadili presuny zbraní a vybavenia na Ukrajinu a poskytujú určitý špecializovaný výcvik. Tiež sa uvádza, že britské komandá SAS v skutočnosti strážia prezidenta Volodymyra Zelenského.

NYT s odvolaním sa na amerických a iných západných predstaviteľov uvádza, že vojaci a dôstojníci CIA v súčasnosti nie sú v prvej línii s ukrajinskými jednotkami. Aj podľa Times , aj keď členské štáty USA a NATO nepriznali prítomnosť svojich polovojenských vojakov v operačných úlohách na Ukrajine, Rusko a ďalšie spravodajské služby po celom svete si to uvedomujú.

Správa The New York Times sa zdá byť vo všeobecnosti správna, aj keď vynecháva niektoré podrobnosti, z ktorých niektoré som počul od bývalých kolegov v spravodajských službách.

Na nemeckej vojenskej základni Grafenwoehr, ako aj na americkej leteckej základni Ramstein sa uskutočnil značný otvorený výcvik, aby sa Ukrajinci oboznámili s novými prichádzajúcimi zbraňami.

Na výcviku sa zúčastňujú aj ďalšie krajiny NATO. Medzitým kádre vojakov špeciálnych operácií a spravodajského personálu pôsobiaceho predovšetkým na západnej Ukrajine nie sú v uniformách a mnohí z nich pracujú pod rôznymi vymyslenými krycími označeniami, vrátane niekedy voľnej príslušnosti k zahraničným ambasádam a mimovládnym organizáciám.

Na nedávno znovuotvorenom veľvyslanectve USA v Kyjeve je tiež konvenčná stanica CIA, skupina Národnej bezpečnostnej agentúry a kancelária vojenského atašé.

Všetko vyššie uvedené znamená, že Biden a ďalší západní lídri zahmlievali, pokiaľ ide o ich aktívnu účasť v rusko-ukrajinskom konflikte. 

Odhliadnuc od svojho možného klamstva, Biden neprizná, že na zemi už sú americké topánky, ale sú tam a hrajú hlavnú úlohu v logistike a zdieľaní spravodajských informácií. Potenciálna nevýhoda pre prezidenta by mohla nastať, keď niektorí z týchto vojakov v mufti budú zabití alebo, čo je horšie, zajatí a začnú hovoriť o svojej úlohe.

Podplukovník amerického letectva vo výslužbe Karen Kwiatkowski, bývalý analytik ministerstva obrany USA, poznamenáva, že nasadenie hodnoverne popierateľného neuniformovaného personálu je úplne typické pre počiatočné fázy dlhej vojny podporovanej Spojenými štátmi a na dlhú dobu, vrátane politickej manipulácie cieľovej krajiny. 

 Toto je budúcnosť, ktorú si pre Ukrajinu predstavujú neokonzervatívni „stratégovia“ v DC a ich britskí a európski spojenci.

Namiesto dohodnutého záveru, s novou úlohou Ukrajiny ako neutrálnej a produktívnej krajiny, nezávislej od ruských a amerických politických vplyvov, americká vláda a CIA považujú Ukrajinu za nahraditeľného, ​​ale užitočného satrapu v jej konkurencii s Ruskou federáciou.

Bývalý analytik CIA Larry Johnson vidí túto aktivitu stroho a zároveň poznamenal, že CIA nevyhrala poloutajenú povstaleckú vojnu za štyridsať rokov. 

Poznamenáva, že „ Ukrajina je zástupcom ; Západ sa snaží zničiť Rusko, je to také jednoduché. Jedna vec by bola, keby Rusko bolo najhorším, najutláčateľnejším a najautoritatívnejším režimom na svete.

Nie je to nikde ani zďaleka. Aj keď sa Západ stále snaží vykresliť Rusko ako také. Faktom je, že Západ chce zdroje, ktoré má Rusko, a chce Rusko ovládať. [Ale] Rusko sa nechystá byť kontrolované.”

Nekonečná vojna

Inými slovami, Washington sa môže snažiť o nekonečnú vojnu, ktorá zapletie Rusko a obmedzí jeho možnosti globálne.

Bidenova administratíva vsadila svoju povesť a možnú politickú budúcnosť na to, aby Ukrajine umožnila prežiť bez toho, aby podľahla ruským územným požiadavkám. Je to riskantná a dokonca nebezpečná politika z praktického aj politického hľadiska.

Vytrvalosť Ukrajincov v ich obrane je do značnej miery produktom záruk USA a západnej Európy, že urobia všetko, čo je potrebné, aby podporili Zelenského a jeho režim, ktorý už teraz hľadá pomoc vo výške 750 miliárd dolárov na „rekonštrukciu“.

Ak sa začnú objavovať obete západnej armády, politická podpora ukrajinskej vojne sa vo Washingtone a inde začne vytrácať a dôsledky budú mať v nadchádzajúcich novembrových voľbách v USA.

Posledný komentár k dielu Times je odpoveďou na otázku, prečo sa v súčasnosti vôbec objavil.

Mainstreamové médiá boli roztlieskavačkou agresívnej americkej podpory Ukrajiny a Zelenského, ale teraz začínajú z tejto pozície ustupovať, rovnako ako Washington Post a iné médiá.

Možno nadobudnú presvedčenie, že plán hry, ktorý presadzuje Washington a jeho európski spojenci, pravdepodobne neuspeje za cenu vysokých nákladov pre príslušné ekonomiky.

Larry Johnson to hovorí takto: „Myslím si, že účelom tohto článku, ktorý teraz vychádza, je len položiť základy toho, prečo nemôžeme alebo by sme nemali umiestniť nijakých ďalších amerických vojakov alebo dokonca zamestnancov CIA na Ukrajinu, pretože umiestniť americký personál… na výcvik na Ukrajine sa stáva príliš riskantným kvôli úspechu Ruska na bojisku.

Dalo by sa tiež dodať, že je to mimoriadne nebezpečné. Chybný krok alebo dokonca úmyselná falošná vlajka prichádzajúca z ktorejkoľvek strany môže ľahko spôsobiť, že vojna bude jadrová.

Philip M. Giraldi

O autorovi: Philip M. Giraldi , Ph.D., je výkonným riaditeľom Council for the National Interest, vzdelávacej nadácie 501(c)3 s odpočítateľnou daňou (federálne identifikačné číslo #52-1739023), ktorá sa usiluje o zahraničnú politiku USA viac založenú na záujmoch na Blízkom východe. Webová stránka je Councilforthenationalinterest.org

 Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Unz Review 

 

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/svet/tajna-vojna-joea-bidena-na-ukrajine-bezprostredne-nebezpecenstvo-rozsiahlej-americko-ruskej-vojny/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.