Úvod Kultúra Umenie Tohtoročná Biela noc potrvá 17 dní, bude divácky atraktívna a maximálne bezpečná

Tohtoročná Biela noc potrvá 17 dní, bude divácky atraktívna a maximálne bezpečná

15.9.2021 (Webnoviny.sk) – Tohtoročná edícia Bielej noci prináša 17 dní umeleckých zážitkov vo verejnom priestore, v ktorom sa predstaví takmer 60 svetelných inštalácií, objektov, živých performance, mappingov, premietaní či výstav autorov zo Slovenska, Česka či Poľska.

Informovala o tom v tlačovej správe asistentka produkcie Bielej noci Adela Ščasná. V Bratislave sa podujatie koná od 17. septembra do 3. októbra v čase od 19:00 do 24:00.

Vstup je zdarma

V Košiciach naplánovali podujatie od 9. do 24. októbra v čase od 19:00 do 24:00. Vstup je zdarma a na výnimky upozornia organizátori v programe, ktorý nájdu návštevníci spolu s praktickými informáciami a festivalovou mapou na stránke podujatia.

Umelecká riaditeľka Zuzana Pacáková podotkla, že pandémia formát tohto ročníka výrazne ovplyvnila. „Intenzívne pracujeme na tom, aby bola Biela noc nielen divácky atraktívna, ale aj maximálne bezpečná. Hoci prinášame tiež časové diela a víkendové špeciály, väčšina inštalácií je dostupná každý večer po zotmení viac ako dva týždne. Chceme, aby si návštevníci vychutnali umenie bez obáv, davov alebo časovej tiesne, pokojne opakovane,” vysvetlila.

Tradičné aj premiérové lokality

Podľa nej sa však oplatí sledovať program a všímať si, ktoré z inštalácií sú dostupné len v konkrétnych časoch alebo počas víkendov. Patrí sem napríklad inštalácia Lousyho Abera v Starej tržnici, tanečno-akrobatické performance Ariadny Vendelovej, projekcia Jána Šicka na fasádu Národnej banky Slovenska, veľkoplošné mappingy či bohatý program vodnej trasy.

Ščasná poukázala na to, že okrem tradičných prechádzkových trás sa na mape Bielej noci tento rok objavia aj premiérové lokality. Prvýkrát sa rozžiari mappingom aj Prezidentský palác (Force Fields) a Erik Binder umiestni svoju inštaláciu Kým nás svetlo nevezme na loď Pink Whale na Dvořákovom nábreží. Verejnosti sa každý bielonočný piatok, sobotu a nedeľu výnimočne otvorí aj ústredie Slovenskej sporiteľne na Tomášikovej ulici.

Viac k témam: Biela noc
Zdroj: Webnoviny.sk – Tohtoročná Biela noc potrvá 17 dní, bude divácky atraktívna a maximálne bezpečná © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Rusko sa s uznaním Talibanu nebude podľa Putina ponáhľať, v Moskve sú naplánované rokovania

Moskva viedla v Afganistane desaťročnú vojnu, ktorá sa skončila odchodom sovietskych vojsk v roku 1989.

Bývalý španielsky kráľ Juan Carlos I. čelí obvineniam za finančné zločiny, premiér ho vyzval na vysvetlenie

Už 83-ročný Juan Carlos I., ktorý vládol v rokoch 1975 - 2014, momentálne čelí vyšetrovaniu v Španielsku i Švajčiarsku.

Súd schválil dohodu o vine a treste pre bývalého okresného funkcionára ĽSNS Michala Buchtu

Súd uznal obvineného za vinného zo zločinu rozširovania extrémistických materiálov a iné.

Novú súdnu mapu by mali lepšie vysvetliť, protesty sú podľa odborníkov výsledkom slabej komunikácie

Sudcovia a administratíva potrebujú jasnú a predvídateľnú postupnosť krokov, akými sa ma reforma uskutočniť.

Recent Comments