Ukrajinská armáda sa sťahuje zo Sjevjerodonecka, jej presun potrvá niekoľko dní

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské ozbrojené sily sa začali sťahovať zo Sjevjerodonecka. Niekoľko jednotiek však stále zostáva v tomto meste vo východoukrajinskom regióne Donbas, preto sa trvanie operácie odhaduje na niekoľko dní. Pre televíziu CNN to v piatok povedal šéf vojenskej správy okresu Sjevjerodoneck Roman Vlasenko.

„Momentálne ukrajinská armáda stále zostáva v Sjevjerodonecku,” povedal Vlasenko. „Teraz sa sťahujú z mesta. Začalo sa to včera. Je tam veľa jednotiek, takže predpokladám, že sťahovanie bude trvať niekoľko dní,” dodal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruskí vojaci v Donbase obkľúčili približne 2-tisíc ukrajinských vojakov v rámci snahy o obsadenie miest Sjevjerodoneck a Lysyčansk, povedal v piatok na brífingu hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Šéf ukrajinskej vojenskej administratívy Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj predtým v piatok pripustil, že ruské sily pokročili v niektorých oblastiach južne od Lysyčanska, a to v dedine Zolote a v mestečku Toškivka. Zároveň šéf vojenskej správy mestečka Hirske Babčenko oznámil, že bolo „úplne okupované” ruskými silami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda sa sťahuje zo Sjevjerodonecka, jej presun potrvá niekoľko dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.