Ukrajinská liga sa začne aj napriek vojne, v prípade leteckého poplachu hru prerušia a všetci utečú do krytov

13.7.2022 (Webnoviny.sk) – Budúci ročník najvyššej ukrajinskej futbalovej súťaže 2022/2023 sa začne 23. augusta, presne v Deň štátnej vlajky. Na Facebooku to potvrdil ukrajinský minister športu Vadym Gutcajt, ktorý dodal, že jeho rezort bude pri organizácii súťaží spolupracovať s Ukrajinskou futbalovou federáciou (FFU), políciou, predstaviteľmi miestnych a regionálnych vojenských správ a ďalšími ministerstvami.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Kým sa dohodneme na detailoch, môžem s istotou povedať, že zápasy sa odohrajú na území Ukrajiny, bez divákov, s povolením miestnych vojenských správ a za povinného dodržiavania všetkých bezpečnostných pravidiel,“ uviedol Gutcajt.

Nablízku budú mať aj kryty

Podotkol, že v blízkosti štadiónov bude musieť byť miesto pre prípadné ukrytie sa.

„Počas leteckých poplachov budú zápasy prerušené. Futbalisti, tréneri a celý personál urýchlene zamieria do krytov. Povinná bude prítomnosť zástupcov miestnych vojenských správ, zdravotníckych tímov a pohotovostných služieb,“ dodal.

Obnoviť futbal a súťaže je dôležité

Podľa niekdajšieho šermiara je veľmi dôležité obnoviť futbal a ďalšie národné súťaže na Ukrajine.

„Napriek všetkému sa ukrajinský šport a vôľa víťaziť na všetkých frontoch zastaviť nedá. Neustále dokazujeme, že Ukrajinci sú národom víťazov,“ zakončil Gutcajt.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská liga sa začne aj napriek vojne, v prípade leteckého poplachu hru prerušia a všetci utečú do krytov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.