V oblasti Malého Rozsutca skolaboval turista, horskí záchranári mu už nedokázali pomôcť

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári spoločne s posádkou Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zasahovali v sobotu v oblasti Malého Rozsutca, kde skolaboval 41-ročný slovenský turista. Napriek všemožnému úsiliu sa jeho život zachrániť nepodarilo. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

Lekára VZZS vysadil vrtuľník na najbližšom dostupnom mieste, keďže turista sa nachádzal na turistickom chodníku v nedostupnom teréne pre priamy letecký zásah. Zároveň odišla z Domu HZS v Štefanovej do terénu aj pozemná skupina horských záchranárov HZS.

„Napriek snahe zúčastnených sa mužove vitálne funkcie obnoviť nepodarilo. Telo turistu záchranári transportovali do osady pod Malým Rozsutcom a následne ku domu HZS, kde bolo odovzdané obhliadajúcemu lekárovi, príslušníkom polície a pohrebnej službe,” informovala HZS.

Viac k témam: Horskí záchranári, úmrtie turistu
Zdroj: Webnoviny.sk – V oblasti Malého Rozsutca skolaboval turista, horskí záchranári mu už nedokázali pomôcť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *