Viskupič: Matovič znásilňuje demokraciu a dovoľuje si to, k čomu sa neznížil ani Mečiar či Fico

27.5.2022 (Webnoviny.sk) – Dúfam, že pani prezidentka Zuzana Čaputová nepodpísaním zákona dá Národnej rade SR (NR SR) a poslancom šancu na reparát.

Zneužívanie legislatívneho procesu

Na sociálnej sieti to uviedol predseda finančného výboru parlamentu a poslanec strany Sloboda a Solidarita (SaS) Marián Viskupič v súvislosti s prijatým vládnym zákonom o financovaní voľného času dieťaťa.

To, ako Igor Matovič s pomocou strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) podľa Viskupiča pretlačil rodinno-inflačný balíček, je s prehľadom najväčšie zneužitie skráteného legislatívneho konania v celej histórii Slovenskej republiky.

Matovič znásilňuje demokraciu

„O takto veľkej sume (približne 1,3 miliardy eur ročne) sa v NR SR v skrátenom legislatívnom konaní ešte nikdy nerozhodovalo. Nedovolil si to Mečiar ani Fico… až Igor Matovič. Je to také zásadné znásilnenie demokracie, tak ,bagrom’ pretlačený zákon, že by si mali spytovať svedomie všetci poslanci, čo za tento zákon zahlasovali,“ povedal Viskupič.

Poslanec taktiež uviedol, že s jedlom rastie chuť a pýta sa, čo bude nabudúce. „Desím sa, čo je druhá časť dohody medzi OĽaNO a ĽSNS,“ poznamenal. Viskupič si myslí, že Matovič nie je demokraticky zmýšľajúci politik.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Novela zákona, prorodinný balíček, Skrátené legislatívne konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Viskupič: Matovič znásilňuje demokraciu a dovoľuje si to, k čomu sa neznížil ani Mečiar či Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *