Úvod Správy Slovensko Vláda dáva samosprávam stále viac povinností a menej peňazí, tvrdí strana Aliancia,...

Vláda dáva samosprávam stále viac povinností a menej peňazí, tvrdí strana Aliancia, ktorá spustila petíciu

21.5.2022 (Webnoviny.sk) – Podľa predstaviteľov strany Aliancia dáva vláda samosprávam čoraz viac povinností, no zdroje na ich plnenie im nedáva, dokonca im z nich uberá. Predstavitelia preto spustili petíciu s názvom Zachráňme služby miest a obcí pre občanov.

Petíciu však začala aj pre riešenie rieky Slaná na Gemeri. Po prvom zasadnutí republikovej rady strany o tom informovali predstavitelia Aliancie na tlačovej konferencii.

Vidia opodstatnenie strany

Sobotňajšie zasadnutie republikovej rady hodnotil predseda strany Krisztián Forró ako konštruktívne a veľmi pozitívne.

„Vtedy, keď centrálna vláda opäť zabúda na bežných obyvateľov Slovenska, vidíme, že strana Aliancia má čoraz väčšie opodstatnenie. Na riešenie súčasnej situácie sme dali niekoľko návrhov v minulosti, ako napríklad návrh na zníženie DPH pre cestovný ruch alebo gastro priemysel, alebo zníženie DPH na tretinu na ceny energií, alebo znížene spotrebnej dane na pohonné hmoty,” uviedol Forró dôvod pre začatie petície.

Rokovali aj o župných voľbách

Na republikovej rade predstavitelia rokovali aj o župných voľbách, pričom kandidátky pre župné voľby chcú zostaviť do konca júna.

„Veríme, že dokážeme opäť obhájiť naše pozície zostať silnou stranou regiónov,” doplnil Forró.

Podľa predsedu republikovej rady Lászlóa Sólymosa patrí medzi priority v župných voľbách zvýšenie kapacít sociálnych zariadení či oprava ciest druhej a tretej triedy.

Viac k témam: Petícia, Samospráva, Voľby do samosprávnych krajov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda dáva samosprávam stále viac povinností a menej peňazí, tvrdí strana Aliancia, ktorá spustila petíciu © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

Značky Samsung a by Janatini predstavujú limitovanú edíciu puzdier Floral Fantasy

Limitovaná edícia puzdier je vytvorená v počte 100 kusov a je určená pre ženy, ktoré chcú vyčnievať z davu.

Na púť do Levoče vlakmi národného dopravcu

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví počas Levočskej púte na trati Spišská Nová Ves – Levoča v sobotu 2. júla a v nedeľu 3. júla 2022 celkovo 28 vlakov, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku.

Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson

Invázia na Ukrajinu je podľa britského premiéra „dokonalým príkladom toxickej maskulinity“ a vyzval na „väčší počet žien na mocenských pozíciách“.

Samit v Madride bude podľa Stoltenberga historický a prelomový, lídrom krajín sa má prihovoriť aj Zelenskyj

Samit sa začína prelomovou dohodou Turecka s Fínskom a Švédskom, ktorá dvojici severských krajín umožní začať proces vstupu do Severoatlantickej aliancie.

Recent Comments