Vláda schválila Dlhodobý plán rozvoja rezortu ministerstva obrany, Naď je rád, že našli konsenzus

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Dlhodobý plán rozvoja rezortu ministerstva obrany s výhľadom do roku 2035 je jedno z východísk pre fungujúce Ozbrojené sily SR (OS SR).

Cieľom plánu je okrem vybudovania ťažkej mechanizovanej brigády aj navyšovanie a skvalitňovanie personálnych kapacít OS SR, reorganizácia Vzdušných síl OS SR v súlade s potrebami pre novozavedenú techniku, ako aj vytvorenie jednotky kybernetických operácií či dobudovanie Spoločného operačného veliteľstva.

Na rade je parlament

O materiáli ešte bude hlasovať parlament. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková v tlačovej správe.

„Na dnešnom rokovaní vláda opäť potvrdila záväzok zo svojho programového vyhlásenia, že bude viesť aktívny dialóg o cieľoch a potrebách zabezpečenia obrany štátu. Som nesmierne rád, že sme v tejto prioritnej veci našli konsenzus smerujúci k zabezpečeniu našej obranyschopnosti, ktorý sa po ruskej invázii na Ukrajinu stal ďaleko urgentnejšou úlohu, než sa ešte pred pár mesiacmi mohlo zdať,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Plán z roku 2017 neprešiel

Minister pripomenul, že dokument s názvom Dlhodobý plán rozvoja obrany s dôrazom na výstavbu a rozvoj Ozbrojených síl SR s výhľadom do roku 2030 nebol v roku 2017 schválený parlamentom.

Dlhodobý plán z roku 2017 bolo tiež potrebné aktualizovať po obsahovej stránke, aby reflektoval nové strategické dokumenty Slovenska, predovšetkým Obrannú stratégiu SR a Bezpečnostnú stratégiu SR.

“Schválením dlhodobého plánu rozvoja rezortu obrany sa tak Slovensko zaraďuje medzi krajiny, ktoré sú ochotné a schopné vnímať svoje potreby v oblasti obrany aj nad rámec jedného volebného obdobia,“ doplnil minister.

Viac k témam: Dlhodobý plán rozvoja rezortu ministerstva obrany
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda schválila Dlhodobý plán rozvoja rezortu ministerstva obrany, Naď je rád, že našli konsenzus © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *