Voľby by vyhral Hlas-SD, SaS stráca na Smer-SD pol percenta a progresívci sú pred OĽaNO

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali počas najbližšieho víkendu, vyhrala by ich strana Hlas – sociálna demokracia, ktorú by volilo 20,2 percenta respondentov.

V prvej trojke aj Smer-SD a SaS

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Ako pre reláciu Na hrane televízie Joj, ktorý sa na vzorke tisíc respondentov konal v dňoch 7. až 10. júna.

Na druhom mieste by sa ocitla strana Smer – sociálna demokracia, ktorú by volilo 14,8 percenta opýtaných, tretia by skončila strana Sloboda a Solidarita, ktorú by volilo 14,3 percenta respondentov.

V parlamente aj KDH a progresívci

Cez brány parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko so ziskom 9,9 percenta, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti so ziskom 8,5 percenta a Kresťanskodemokratické hnutie so ziskom 7,3 percenta.

Päťpercentné kvórum potrebné na zasadnutie do Národnej rady SR by so ziskom 5,7 percenta prekročilo hnutie Sme rodina a s 5,2 percentami aj hnutie Republika.

Slovenská národná strana by získala 4,2 percenta, Za ľudí 2,2 percenta a Maďarské fórum s Alianciou zhodne po 1,9 percenta. Strany Dobrá voľba a Umiernení spolu s Kotlebovcami – Ľudovou stranou Naše Slovensko by získali zhodne po 1,8 percenta hlasov.

Viac k témam: Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: Webnoviny.sk – Voľby by vyhral Hlas-SD, SaS stráca na Smer-SD pol percenta a progresívci sú pred OĽaNO © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.