Vstup Slovenska do Únie bol podľa Hegera civilizačný pokrok, podľa premiéra máme byť svetlom na majáku pre Ukrajinu

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Zostaňme naďalej príťažlivými pre všetky národy, ktoré si želajú slobodu, mier a prosperitu. Buďme svetlom na majáku pre ukrajinský ľud. Dajme Ukrajine európsku perspektívu. Na sociálnej sieti to napísal premiér Eduard Heger (OĽaNO) pri príležitosti pondelkového Dňa Európy.

Úspešný príbeh Únie

Sloboda, demokracia, ľudské práva, spravodlivosť a trhová ekonomika. V týchto niekoľkých slovách je podľa premiéra ukrytý spletitý, ale úspešný príbeh Európskej únie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Ako občan bývalého sovietskeho satelitu mám k tomuto európskemu projektu mimoriadne vrúcny vzťah. Vstup Slovenska do Európskej únie v roku 2004 bol výsledkom zápasu a znamenal pre nás zásadný civilizačný pokrok,“ povedal Heger.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Európska spolupatričnosť je nevyhnutná

Dnes, keď sa na Ukrajine podľa premiéra odohrávajú vojnové apokalypsy, keď ruský militarizmus vystúpil proti mieru a pokoju, európska spolupatričnosť a solidarita znovu naberajú na význame.

„Nie sú to staré, vyprázdnené pojmy, zapadnuté prachom v skladoch studenej vojny. Znova je tu agresia, znova vyhasínajú ľudské životy, tečie krv i slzy. Európska spolupatričnosť a solidarita sú v týchto časoch absolútnou nevyhnutnosťou. Inak nie je možné poraziť zlo,“ upozornil.

Viac k témam: Deň Európy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vstup Slovenska do Únie bol podľa Hegera civilizačný pokrok, podľa premiéra máme byť svetlom na majáku pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *