Vzdušné sily posilnia štyria noví piloti, ktorí spromovali na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Súčasťou promócií celkovo 60 inžinierov na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach (LF TUKE) boli 9. júna aj štyria kadeti Akadémie ozbrojených síl (AOS) generála Milana Rastislava Štefánika. Tí boli slávnostne vyradení a vymenovaní do prvej dôstojníckej hodnosti poručík.

Najlepší študent ročníka zo všetkých tohtoročných absolventov LF TUKE bol kadet AOS poručík Pavol Nazarej, ktorý si prevzal cenu dekana za najlepšie študijné výsledky a plaketu ministra obrany. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany Slovenskej republiky (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Noví piloti budú prínosom

Poručík Branislav Pavlišín absolvoval na TUKE študijný program Letecké a kozmické inžinierstvo, poručík Alexander Šáriczki a poručík Pavol Nazarej program Manažérstvo leteckej dopravy – pilot vrtuľníka a poručík Matúš Šteuček úspešne vyštudoval Manažérstvo leteckej dopravy – pilot taktického lietadla.

„Tieto špecializácie budú jednoznačne prínosom pre naše ozbrojené sily. Srdečne gratulujem novým poručíkom, vítam ich v tíme rezortu obrany a držím palce pri plnení úloh v službe vlasti,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď pri po slávnostnom vyradení kadetov.

Spolupracujú už sedem rokov

Traja z nich nastúpia do funkcií v rámci 51. krídla Vzdušných síl OS SR v Prešove, ďalší poručík bude pôsobiť v 81. krídle na Sliači.

Spolupráca Akadémie ozbrojených síl a Leteckej fakulty TUKE trvá už sedem rokov, pričom kadeti AOS patria tradične medzi najlepších študentov fakulty.

Na Leteckej fakulte TUKE počas tohto obdobia štúdium úspešne ukončilo 24 kadetov, v akademickom roku 2021/2022 tu študovalo 43 kadetov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Vzdušné sily posilnia štyria noví piloti, ktorí spromovali na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *