Z vraždy študentky na bratislavskom internáte obvinili mladíka z Ukrajiny

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Trest odňatia slobody na pätnásť až dvadsať rokov hrozí v prípade preukázania viny pred súdom 21-ročnému Volodymyrovi, občanovi Ukrajiny.

Tomu vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave v súvislosti s nálezom tela 21-ročnej ženy, ktorej telo bez známok života bolo nájdené v piatok 3. júna v priestoroch internátu na Račianskej ulici. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Mladík sa k skutku priznal

Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie mal obvinený muž krátko po 12:00 hodine 2. júna v priestoroch izby internátu obomi rukami chytiť za krk a začať ženu škrtiť. V dôsledku tohto konania utrpela žena zranenia, ktoré viedli k jej smrti.

Menovaný sa v stredu 8. júna dobrovoľne dostavil na policajné oddelenie, kde sa k spáchaniu skutku priznal. Z uvedeného dôvodu si vyšetrovanie predmetnej veci prevzali policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, ktorí vo vyšetrovaní intenzívne pokračujú a zadovažujú v tejto súvislosti nevyhnutné dôkazy.

Navrhujú väzobné stíhanie

Vec bola bezprostredne po prijatí oznámenia o náleze tela ženy dňa 3. júna zaevidovaná príslušníkmi Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III, pričom súčasne bolo ten istý deň začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov a vznesení obvinenia bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia.

Zo strany vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky bol v tejto súvislosti spracovaný aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného muža.

Viac k témam: Krimi, Mŕtva žena, Obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Z vraždy študentky na bratislavskom internáte obvinili mladíka z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *