Začal sa proces s Andrejom, obžalovaným z pokusu o vraždu. Odmieta vinu a súdu ponúkol vlastnú verziu

21.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na Okresnom súde v Trenčíne sa v utorok predpoludním začal proces so 48-ročným Andrejom S., ktorého obžalovali z pokusu o vraždu jeho priateľky Simony. Obžaloba mu kladie za vinu, že v októbri minulého roka ju vo vlastnej záhradnej chate v Myjave polial benzínom a podpálil. Obžalovaný svoju vinu rezolútne popiera.

Žena vyskočila z chatky cez okno

Andrej bol v minulosti 14-krát súdne trestaný a aj tesne pred skutkom mal nastúpiť do ročného výkonu trestu.

Podľa obžaloby svoju 28-ročnú priateľku ráno zobudil s kanistrom v ruke a oznámil jej, že má nástup do väzenia a aby mu nebola neverná, musí ju poliať a zapáliť. Následne tak naozaj urobil, benzín rozlial aj v interiéri chatky a zapaľovačom ho zapálil.

Žena si po vzniku požiaru vyzliekla oblečenie poliate benzínom a vyskočila z chatky von oknom, pričom vyviazla bez zranení.

Poškodená je podľa znalcov nedôveryhodná

Obžalovaný trvá na tom, že je nevinný a súdu ponúkol vlastnú verziu prípadu s tým, že ráno si bol kúpiť cigarety „Neskôr som opäť zadriemal a zobudil som sa až na vzniknutý oheň. Podarilo sa mi vybehnúť cez dvere von, Simona už stála vonku asi dva metre odo mňa,” uviedol Andrej. K možnému dôvodu vzniku požiaru s nevyjadril.

Samotná poškodená na pojednávanie síce bola predvolaná, ale deň pred jeho konaním sa ospravedlnila pre boľavý zub. „Traja súdni znalci uviedli, že poškodená osoba je značne nedôveryhodná v dôsledku jej mentálnej zaostalosti, drogovej závislosti a navyše nie je schopná vierohodne reprodukovať prežité udalosti. Na jedinej výpovedi takejto osoby nie je dôvodné založiť nielen obvinenie a už vôbec nie obžalobu,” skonštatoval Andrejov obhajca.

Ten trval na tom, aby poškodená Simona bola vypočutá na hlavnom pojednávaní, a tak sudkyňa odročila pojednávanie na 18. augusta.

Viac k témam: Pokus o vraždu, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Začal sa proces s Andrejom, obžalovaným z pokusu o vraždu. Odmieta vinu a súdu ponúkol vlastnú verziu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.