Zelenskyj verí, že zajatcov z Azovstaľu privedú Ukrajinci domov, Rusi ich zadržiavajú vyše dva a pol tisíca

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské ministerstvo obrany podľa prezidenta Volodymyra Zelenského pracuje na tom, aby priviedlo domov vojakov zajatých ruskými silami v bitke o oceliarne Azovstaľ v Mariupoli. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Ako Zelenskyj povedal novinárom, len tento boj viedol k tomu, že Rusko zadržiava viac ako 2 500 ukrajinských vojnových zajatcov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Týmto problémom sa zaoberá HUR (Hlavné spravodajské riaditeľstvo Ministerstva obrany Ukrajiny). Vznikol za týmto účelom špeciálny spojený orgán, no väzni sú, bohužiaľ, v rukách Ruskej federácie… ktorej sa nedá veriť,“ skonštatoval s tým, že on osobne verí HUR, že vojakov privedú domov a to je podľa jeho slov jediný výsledok, ktorý je ochotný prijať.

Líder samozvanej separatistickej Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin koncom minulého mesiaca oznámil, že vojnových zajatcov budú súdiť u nich, pričom na procesy pozvú aj zástupcov zo Západu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj verí, že zajatcov z Azovstaľu privedú Ukrajinci domov, Rusi ich zadržiavajú vyše dva a pol tisíca © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *