Živica sa uchádza o post šéfa RTVS, je odhodlaný budovať spravodajstvo na princípe komplexnosti a férovosti (foto)

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Budeme sa snažiť o spravodajstvo tak, aby bolo úplné a komplexné na princípe férovosti. Nie sme majiteľmi pravdy, ale tí, ktorí majú pravdu hľadať. Tento princíp by sa mal aplikovať každý deň.

Na verejnom vypočutí to pred parlamentným výborom pre kultúru a médiá povedal kandidát na post generálneho riaditeľa RTVS Daniel Živica s tým, že je zástancom postupných a dobre odkomunikovaných zmien.

Garancia spokojnosti každému

O prípadnej regulácii politických diskusií povedal, že k návrhu sa bude možné vyjadriť až vtedy, keď bude na stole. Chce garantovať každému spokojnosť s výstupmi RTVS. Najväčší pilier financovania RTVS, a to koncesionárske poplatky, by sa mal podľa kandidáta zachovať a zvyšovať. Druhým pilierom financovania je, ako povedal, zmluva so štátom ako prirodzená súčasť verejnoprávneho riešenia a tretím príjmy z reklamy.

Poznamenal, že v je veľa programov zameraných na médiá a spravodajstvo. „Znamenalo by to vytvorenie tímov, ktoré by vyhľadávali a realizovali tieto projekty,“ poznamenal. Na otázku, či sa chce uchádzať o špeciálnu zmluvu so štátom, ktorá sa bude týkať športu, odpovedal, že áno.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Kandidáti na riaditeľa RTVS (fotografie)

Osem kandidátov o post riaditeľa

Kandidát uviedol, že RTVS ponúka badateľnú zmenu, ktorú bude možné merať. Je pripravený dávať pravidelné odpočty, kam sa RTVS uberá. Živica celý profesionálny život strávil v oblasti médií, mediálnych agentúr a kreatívnej agentúry.

Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka sa končí tento rok 1. augusta. O post riaditeľa sa uchádza osem kandidátov. Okrem súčasného riaditeľa Rezníka sú to Tibor Búza, Ivan Golian, Ľuboš Machaj, Peter Badač, Daniel Živica, Vladimír Seman a Peter Janků. Nového šéfa RTVS bude voliť parlament.

Viac k témam: Generálny riaditeľ RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk – Živica sa uchádza o post šéfa RTVS, je odhodlaný budovať spravodajstvo na princípe komplexnosti a férovosti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *