Úvod Kultúra Film a TV Zomrel český herec Ladislav Potměšil, zahral si kultového majora Maisnera či v...

Zomrel český herec Ladislav Potměšil, zahral si kultového majora Maisnera či v Discopříběhu

12.7.2021 (Webnoviny.sk) – Vo veku 75 rokov zomrel český herec Ladislav Potměšil. O úmrtí predstaviteľa majora Maisnera z filmovej série Byl jednou jeden polda (1995, 1997 a 1999) informoval denník Blesk, ktorému to potvrdil jeho syn Jan. Herec podľa neho zomrel ráno v spánku v pražskej Fakultnej nemocnici v Motole. Dôvodom bola údajne rakovina.

„Posledné roky veľmi trpel a rád by som sa poďakoval všetkým lekárom a sestričkám, ktorí sa o neho úžasne starali, obzvlášť v posledných dňoch,“ vyjadril sa hercov syn.

Herec v ostatných rokoch bojoval so zdravotnými problémami. V roku 2016 mu lekári objavili na stavci metastázujúci nádor, po čom absolvoval ďalšie tri operácie. S rakovinou bojoval dovedna trikrát, naposledy mu napadla kosti.
Ladislav Potměšil sa narodil 2. septembra 1945 v Prahe. Bol absolventom pražskej DAMU. Počas svojej kariéry stvárnil viac ako stovku filmových, televíznych a seriálových úloh.Predstavil sa napríklad v snímkach ako Smrt krásných srnců (1986) či Discopříběh (1987) a jej pokračovaní Discopříběh 2 (1991), seriáloch ako Hospoda (1996 – 1997), Zdivočelá země (1997 – 2012) alebo Ordinace v růžové zahradě (2005 – 2012). Vystupoval aj v divadle, naposledy v Divadle na Vinohradoch, a angažoval sa aj v dabingu.

Viac k témam: herec, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel český herec Ladislav Potměšil, zahral si kultového majora Maisnera či v Discopříběhu © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Advertisment -

Most Popular

V Rusku prebiehajú parlamentné voľby, voliči rozhodujú o novom zložení Štátnej dumy

Jednoznačným favoritom parlamentných volieb je strana Jednotné Rusko, ktorej volebnými lídrami sú minister obrany Sergej Šojgu a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Meteorológovia varujú sever Slovenska pred povodňami, výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresy

Hydrologická výstraha prvého stupňa platí v piatok do 14:00 pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina - sever, Bytča, Považská Bystrica, Púchov, Žilina - Rajčanka a Zlaté Moravce.

Advokáti budú sledovať pracovnú skupinu pre obnovu dôvery v právny štát, viacerí sa totiž stretli s nátlakom

Slovenská advokátska komora zverejnila prieskum, podľa ktorého až 72 percent opýtaných obhajcov uviedlo, že nezákonné donútenie je bežnou praxou orgánov činných v trestnom konaní.

Plánujete pobyt v kúpeľoch? ZP Union má pre vás nachystané zľavy

Či už chcete zlepšiť svoje zdravie alebo si len dopriať relax, pobyt v kúpeľoch si nemusíte uhrádzať v plnej výške sami. V rámci podpory kúpeľníctva na Slovensku pre vás ZP Union dohodla zaujímavé zľavy, ktoré vám ušetria peniaze.

Recent Comments