Zomrel ruský agent Kovtun, Británia ho obviňovala zo zabitia Litvinenka a zrejme to schválil Putin

5.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský agent Dmitrij Kovtun, ktorého Veľká Británia obviňovala z otrávenia bývalého ruského špióna Alexandra Litvinenka v Londýne v roku 2006, zomrel vo veku 57 rokov. Jeho úmrtie oznámil ruský poslanec Andrej Lugovoj, ktorý bol v Spojenom kráľovstve tiež obvinený zo zabitia Litvinenka. Kovtun podľa neho zomrel v sobotu na COVID-19. Ruské média informovali, že zomrel v nemocnici v Moskve.

Viac o téme: Koronavírus

Britské vyšetrovanie dospelo k záveru, že Litvinenka zabili Kovtun a Lugovoj a túto akciu pravdepodobne schválil ruský prezident Vladimir Putin. So závermi britského vyšetrovania sa stotožnil aj Európsky súd pre ľudské práva. Kremeľ rozhodne poprel, že bol spojený so smrťou Litvinenka.

Litvinenko bol agentom KGB a po páde Sovietskeho zväzu aj nástupníckej FSB. Postupne sa z neho stal tvrdý kritik Kremľa a prezidenta Vladimira Putina. Neskôr ušiel do Londýna, kde v roku 2006 zomrel na otravu rádioaktívnym polóniom.

Viac k témam: COVID-19, ruský agent, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel ruský agent Kovtun, Británia ho obviňovala zo zabitia Litvinenka a zrejme to schválil Putin © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *