Zvolenie Lipšica za špeciálneho prokurátora skompromitovalo Úrad špeciálnej prokuratúry, tvrdí minister Taraba

3.12.2023 (SITA.sk) – Zvolenie Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora skompromitovalo Úrad špeciálnej prokuratúry, myslí si minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS).

Lipšicovo zvolenie označil za moment vtiahnutia ÚŠP do politického boja a chvíľu, keď bývalí vládni predstavitelia špeciálnej prokuratúre „dali krížik na čelo“. Ako Taraba napísal na sociálnej sieti, o konci špeciálnej prokuratúry takýmto spôsobom rozhodla bývalá vláda, nie tá súčasná.

Lipšica označil za politika, ktorý celý život zápasil s iným politickým spektrom. Avizoval tiež, že zmeny, prirodzene, vykonajú a plánujú ich vykonať rýchlo.

„Hovoril som im to vtedy, v deň voľby, a tvrdím to aj dnes. Tvrdil by som to aj vtedy, keby na jej čele dnes stál napríklad Robert Kaliňák, pretože politik sa nemôže hrať na nestranného prokurátora. Lipšic sa na to ani nehral. Hrali vabank a prehrali. My máme právo zaviesť zmeny v súlade so štandardmi platnými v Európe a ktoré zneužívanie justície na úzkostranícky boj ukončia. V štáte, kde odsúdený politik môže byť prokurátor, nehovoríme o práve, ale je to paródia spravodlivosti,“ napísal Taraba.

Viac k témam: Minister obrany SR, Minister životného prostredia SR, Špeciálny prokurátor
Zdroj: SITA.sk – Zvolenie Lipšica za špeciálneho prokurátora skompromitovalo Úrad špeciálnej prokuratúry, tvrdí minister Taraba © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *